Хмарні технології

     Кожен погодиться, що із життям, що змінилося, до школи прийшли нові діти із новими запитами. Діти грають в компютерні ігри, просиджують годинами в Інтернеті, в соціальних мережах. Завдання дорослих – використати безмежні можливості нових технологій для розвитку дитини, для формування навичок і компетенцій, необхідних їх в майбутньому. Ми сьогодні повинні навчити дітей використовувати знання як інструмент для розвязання життєвих проблем, вміти генерувати нові ідеї, приймати нестандартні рішення, уміти здобувати, аналізувати інформацію, отриману з різних джерел, застосовувати її для індивідуального розвитку й самовдосконалення. Оскільки дітям подобається грати в компютерні ігри, їх можна використати для вивчення різних тем навчальної програми з певного предмету. Мережа Інтернет містить різні інтернет-ресурси, які дозволяють створювати інтерактивні вправи. Наприклад LeamingApps. Тут можна створювати вправи Заповнення пропусків, кросворди, вправа «Де це?» (на картинці потрібно розмістити маркери відповідно до поставленого питання). Вправи на відповідність, знайти пару, знайти на карті, класифікація. ) Граючи з компютером, діти намагаються будь-що виграти, тому залучаються до пошуку інформації по темі в підручнику або в додатковій літературі.

 Приклади вправ, створених в LeamingApps:






Також я залучаю дітей до проходження тестів, створених на інтернет ресурсах. Тестові завдання допомагають учням перевірити свої знання з теми. Відповівши на питання, діти отримують оцінку і бачать свій рівень знань з даної теми. Якщо оцінка за тест для них є занизькою, вони мають можливість пройти його ще раз, це спонукає до додаткового опрацювання матеріалу підручника, що в свою чергу підвищує якість знань. Я можу передивлятися результати тестів і маю можливість побачити відповіді учнів. Тому наступний урок планую так, щоб додатково звернути увагу на питання, що виявилися заважкими або незрозумілими для дітей.

Приклади тестів, створених в OnlineTestPad
 9клас


Зацікавленість учнів в такій інтерактивній діяльності досить висока. І це повязано не лише з тим, що завдання, які виконують учні, подані в формі гри чи оформлені якось незвичайно. Найбільша привабливість в тому, що дитина при вивченні теми сама встановлює свій темп роботи, має можливість виконувати якесь завдання стільки разів, поки не досягне свого найвищого результату. Дитина не боїться відповідати, бо результат чи оцінку, яку вона отримає є лише проміжним результатом в досягненні мети.

Тести, створені за допомогою Googl форм  
 Тест "Ендокринна система"
Тест "Гормони, їх функції" 

Інтерактивний плакат

Інтерактивний плакат як сучасний засіб навчання 

Приклад інтерактивного плакату
 


 Plickers
 
Проводимо опитування всього класу  за допомогою Plickers



 PurposeGames  
PurposeGames- цікавий і простий сервіс для створення дидактичних ігр. Тут можна створювати ігри двох типів: з інтерактивними точками та інтерактивними областями. 
Приклад створеної гри з теми Скелет птаха


Презентація Prezi  

Можливості Prezi дозволяють створити презентацію нового виду з нелінійною структурою. Всю презентацію можна згорнути в одну картинку і навпаки, кожен елемент презентації може бути збільшеним для більш детального вивчення і акцентування уваги. Створити таку презентацію можна за допомогою онлайн сервісу Prezi.com. І не біда, що ресурс англомовний, youtube містить багато відео, де детально розповідають як створювати такі презентації. Приклад презентації Prezi 
 "Вивчаємо травну систему людини"



4 коментарі: